Tag: боки 13

,,Меѓународен Сојуз” се одложи по трет пат, Боки 13 на болничко...

Судењето за предметот „Меѓународен Сојуз” денеска се одложи по трет пат.Здравствената состојба на обвинетиот Бојан Јовановски-Боки13, кој моментално е на болничко лекување е причина...

Боки 13 земал пари од Марина Туцаковиќ, Русковска го праша дали...

Судењето за предметот „Рекет“ во кој првообвинет е Бојан Јовановски-Боки 13 и поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, продолжува в петок.На денешното рочиште сведочеа хирург...

Боки 13 нуди 143 илјади евра гаранција во имот за поблага...

Преку 143.000 евра гаранција во имот, медицинска документација за чир на желудник како и докази дека Бојан Јовановски-Боки 13 кога бил притворен бил на...

Боки 13 барал прием кај Заев, тој му одговорил „ги видов...

– На денешното рочиште за „Рекет“ на кое беа презентирани материјални докази од страна на Обвинителството беше презентирана и комуникација помеѓу поранешниот премиер Зоран...

Боки 13: Колку што сум седел во ресторан со Јанева, толку...

Бојан Јовановски – Боки 13 во Судот рече дека живеел за денот кога ќе може да зборува, зошто е мета на јавен линч пет...

Рускоска: Јанева влезе во мрежата на т.н. естрадна ѕвезда Боки 13

„Жртви во овој предмет не се тие на кои им се барале пари, туку жртви сме сите граѓаните на оваа држава“, рече јавниот обвинител...

Боки 13 и Јанева тврдат дека не се виновни, Кичеец го...

Лекарот Михаил Толев на излегување од Кривичниот судот кажа дека Бојан Јовановски – Боки 13 се жалел на болки во стомакот и на вртоглавица.Според...

Судење за „Рекет“: Пауза од 30 минути за да биде прегледан...

– Веднаш по започнувањето на рочиштето за „Рекет“, Судот даде 30- минути пауза за консултации, а во меѓувреме ќе повикаат доктор да ја провери...

Боки 13 вратен во „Шутка“, Апелација решава за притворот

„Првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски е испуштен од Градската општа болница „8-ми Септември“ и вратен во КПУ Затвор-Скопје каде што издржува мерка притвор.Јовановски...

Суспендиран полицаецот кој се однесуваше непристојно додека Боки 13 го изнесуваа...

– Суспендиран е затворскиот чувар, кој денеска се однесуваше недолично при изнесувањето на Бојан Јовановски од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот