Tag: болка

Зошто се јавува болка во рака после вакцинација

Болката во раката е типична нуспојава по вакцина против Ковид-19 и може да има чудни и збунувачки форми.Додека некои луѓе чувствуваат само болка, други...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот