Tag: болничко

Со новите тестови побрзо ќе се добиваат резултатите, лекот „Ремдесивир“ за...

Двеста и педест дополнителни термини за тестирање за Ковид-19 се пуштени и верувам дека со новите брзи тестови од 15 минути ќе се смени...

Заев најави бесплатно болничко лекување за сите од 1 јануари 2019

Премиерот Зоран Заев од собраниската говорница денеска најави дека од 1 јануари следната година ќе има бесплатно болничко лекување за сите граѓани.Тој рече дека...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот