Tag: бомбаши самоубијци

Боко Харам ослободи ученички

Осумдесет и две нигериски ученички кои неодамна беа ослободени, после повеќе од три години заробеништво од страна на Боко Харам, денес се вратија кај...

Ирачките сили напредуваат кон центарот на Мосул

Ирачката војска продолжила да напредува кон центарот на Мосул, потиснувајќи ги борците на Исламска држава, но ја успоруваат нападите од снајперисти и бомбаши самоубијци,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот