Tag: бомбашки напади

Уапсено дете со бомба на пазар во Германија

Германското сојузно обвинителство води истрага против дванаесетгодишно дете кое е осомничено за два обида за бомбашки напади во Лудвигсхафен, објави магазинот „Фокус“.Детето е родено...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот