Tag: бомбони

Скандал во НБА: Вејтерс предозиран со бомбони полни со ТХЦ

Случајот со Дион Вејтерс сепак не е така смешен како што изгледаше на самиот почеток. Првичните информации беа дека кошаркарот на Мајами Хит се...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот