Tag: Бордо

Годинава помалку вино во Франција

Производството на вино во Франција годинава ќе се намали за 18 отсто поради пролетниот мраз, што предизвика штета на лозовите насади низ целата земја,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот