Tag: Борут Пахор

Словенија: Поранешен комичар на чекор до премиерската фотелја

Иако Јанез Јанша е победник на словенечките избори мали се шансите дека тој ќе успее да состави нова влада во Словенија. Отпорот кон Јанша...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот