Tag: борци

Кабул: Талибанците грабнаа и убија новинари

Талибанските борци убија уредник на радио во Кабул и киднапираа новинар во јужната провинција Хелманд, соопштија денеска официјални лица во Кабул за последниот од...

Заев до борците од првите линии со Ковид-19: Сите сме ви...

„Премиерот Зоран Заев денеска на состанок преку видео врска со претставниците на министерствата за здравство, внатрешни работи и за одбрана, како и припадниците на Црвениот...

Со голем граѓански марш и почит за загинатите борци Прилеп го...

Со граѓански марш до Паркот на Револуцијата и Могилата на непобедените и со почит за загинатите херои и борци, Пирлеп достоинствено ги одбележува 11...

Сноуден претстави апликација за шпионирање на шпионите

Едвард Сноуден, кој што во 2013 година ја откри американската програма за шпионажа, објавувајќи тајни докумети започна да работи како програмер на апликации за...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот