Tag: Борјан Јовановски

Борјан Јовановски вербално нападнат во „Воденица“

Новинарот Борјан Јовановски, денеска беше прво вербално нападнат, а потоа и пликнат додека со пријател бил на ручек во ресторанот „Воденица“.Додека се случуваше инцидентот,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот