Tag: Ботлмен

Почина Зоран Маџиров по седум месеци во кома

Зоран Маџиров почина денеска на 49- годишна возраст. На 7 октомври минатата  година  Маџиров, на пат кон Струмица, кај месноста „Пилаф тепе“ со неговиот автомобил...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот