Tag: Боудич

Кина заплени американски подводен дрон !

Кинеската морнарица заплени мини подморница, поточно подводен дрон, на војската на САД кој патролирал во Јужно кинеско море.САД упатиле официјален демарш до Кина...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот