Tag: Бојан Богдановиќ

Богдановиќ и Џорџ се прогласени за најдобри играчи изминатата недела во...

Најсилната светска кошаркарска лига ги прогласи најдобрите во двете конференции за минатата седмица.МВП на Источната конференција е кошаркарот на Индијана, Бојан Богдановиќ.Неговиот просек е...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот