Tag: Бојан Јовановски

Бојан Јовановски: „Меѓународен сојуз“ како невладина организација не доби ниту еден...

Првообвинетиот во случајот „Меѓународен сојуз“, Бојан Јовановски – Боки 13, денеска во Основниот кривичен суд – Скопје во завршните зборови рече дека е горд...

Бојан Јовановски бара изземање на судијката Гаврилова Ефремовска поради пристрасност

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”, каде заедно со...

Затворска казна од девет години за Бојан Јовановски и седум години...

Судот на првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски–Боки 13 денеска му изрече казна затвор од девет години, а на второобвинетата Катица Јанева затворска казна...

Одложено рочиштето за „Рекет“ поради здравствени проблеми на обвинетиот Бојан Јовановски

Поради лоша здравствена состојба на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13, судскиот предмет „Рекет” денеска се одложи. Следното рочиште е закажано за утре.Судијката Васка...

Бојан Јовановски останува во притвор, Апелација ја одби жалбата

Апелацискиот суд ја одби како неоснована жалбата на Бојан Јовановски, обвинет во случајот „Рекет“ и го потврди првостепеното решение, со кое тој останува во...

Клиника за гастроенетрохепатологија ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски

Универзитетската клиника за гастроенетрохепатологија преку соопштение ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски дека не сакале да го прегледаат и дека некои од...

Бојан Јовановски на увид во доказите од „Рекет“

– Бојан Јовановски – Боки 13 кој е првоосомничен во случајот „Рекет“ денеска околу пладне со полициска придружба од КПУ Затвор – Скопје беше...

Бојан Јовановски задржан на граничен премин на барање на Јавното обвинителство

Сопственикот на 1тв Бојан Јовановски денеска е задржан на граничен премин, на барање на Јавното обвинителство.Обвинителката Вилма Русковска за МИА потврди дека Јовановски е...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот