Tag: браќа манаки

Премиера на филмот „Отворена врата“ на ИФФК „Браќа Манаки“

Во рамките на ИФФК „Браќа Манаки“ вечер од 19 часот премиерно ќе биде прикажан играниот филм од Албанија „Отворена врата“ во режија на Флоренц...

Премиера на филмот „Отворена врата“ на ИФФК „Браќа Манаки“

Во рамките на ИФФК „Браќа Манаки“ вечер од 19 часот премиерно ќе биде прикажан играниот филм од Албанија „Отворена врата“ во режија на Флоренц...

Почнува 38. Фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“

Со македонската премиера на краткиот филм „Крајот на времето“ на македонскиот режисер Милчо Манчевски, а потоа и со премиерата на бугарско – македонската копродукција...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот