Tag: браќа

Излезе од печат монографијата „40: ИФФК Браќа Манаки“

Излезе од печат монографијата „40: ИФФК Браќа Манаки“ во издание на Кинотеката, по повод 40 години од основањето на фестивалот „Браќа Манаки“.Како што соопштија од Кинотеката,...

Осомничените браќа Усеини се пријавиле во Затворот во Охрид

– Нефи Усени, советникот на ДУИ во Општина Охрид по кого беше издаден налог за приведување, денеска сам се пријавил на органите на власта.Против...

Драган Павловиќ Латас и неговите браќа ослободени од вина за „Тревник“

Судот ги ослободи од вина Драган Павловиќ Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан, кои беа обвинети за бесправна градба во случајот „Тревник“ на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот