Tag: брвеница

Се испитува водата во Брвеница и Седларце, да не се користи...

Општина Брвеница им препорача на жителите на селата Брвеница и Седларце да не ја користат водата за пиење од водоснабдителниот систем се додека не...

Двајца приведени во тетовска Брвеница откако дома им се најдени дрога...

Двајца жители на тетовското село Брвеница се приведени откако во нивните домови се најдени дрога иоружје. Полициските службениците претресите кај нив ги направиле врз...

Седум лица повредени во сообраќајка на патот Тетово-Брвеница

Седум лица на возраст од 17 до 38 години се повредени во тешката сообраќајна незгода што се случи ноќеска на патот од Тетово кон...

Пет лица се пожалиле на труење од храна, затворен ресторан во...

Пет лица со симтоми на труење вчера побарале лекарска помош во Клиниката за инфективни болести откако конзумирале храна во ресторанот Бакал Бакеро од Брвеница....

Четвртиот милионер од Брвеница е Марјан Силјаноски

190 милионер на Државна видеолотарија е Мaрјан Силјаноски од Брвеница. Тој го освои најпосакуваниот МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ на Државна видеолотарија вреден 1.611.875,00 денари.МИЛИОНЕР ЏЕК...

Не стивнуваат пожарите низ Македонија

Веќе трета недела беснеат пожари низ Македонија. Пожарот кој започна кај новите градски гробишта во близина на манастирот Трескавец во прилеп сè уште е...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот