Tag: Бред Пит

Бред Пит и Хоакин Феникс ќе доделуваат „Оскари“

Американската академија за филмска уметност и наука го објави списокот глумци и познати личности кои ќе бидат домаќини, т.е. доделувачи на 93-та свеченост на...

Бред Пит како синоптичар кај Џон Красински

– Холивудската ѕвезда Бред Пит се појави како синоптичар во популарното шоу „Некои убави вести” на Џон Красински.Оскаровецот од „Беше еднаш во Холивуд“, од...

Телохранители на Бред Пит и Мадона ќе ги чуваат Хари и...

– Хари и Меган од денеска почнуваат со својот нов начин на живот без кралски привилегии, па веќе си избраа и лична заштита.За нивната...

Трамп со потсмев за оскаровецот „Паразит“ и со критики за Бред...

Претседателот на САД, Доналд Трамп, се потсмеваше на оскаровецот Паразит при што на митинг во Колорадо вчера нагласи дека би сакал да се вратат...

„Паразит“ со четири Оскари влезе во историјата, „1917“ доби два, Феникс...

– Годинешните награди Оскар приредија повеќе изнанадувања, наградата за најдобар интернацинален филм, најдобра режија и најдобар филм отиде кај ривалот на „Медена земја“, јужнокорејскиот филм...

Бред Пит: Престанав да пијам поради Бредли Купер

– Американскиот глумец Бред Пит му се заблагодари на својот колега Бредли Купер за помошта што му ја пружил во борбата против алкохолизмот.На доделувањето...

Разводот може да го чини Бред Пит 100 милиони долари

Разводот на најпознатата двојка во Холивуд – Бред Пит и Анџелина Џоли, добива своја завршница во судот. Како резултат на судските спогодби, поделбата на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот