Tag: Брезово

Во Демирхисарско државни службеници ги вреднуваат луѓето по 1.000 денари

Битолската полиција вечерва е во Брезово, Зашле и Илино, села во демирхисарскиот крај.Стасале по пријава на активистка на организацијата Цивил, која на дело...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот