Tag: Брест Мешков

Металург немоќен против Мешков Брест

Македонскиот вицепрвак Металург забележа нов пораз во регионалната ракометна СЕХА-лигата.Вчеравечер во СЦ „Јане Сандански“ подобри од Металург беа гостите од Белорусија, Брест Мешков со...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот