Tag: брест

Една и пол година затвор за Горан Грујовски

Една и пол година затвор за екс началникот на УБК, Горан Грујовски кој е во екстрадициски притвор, за незаконско уништување на документацијата за нелегалното...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот