Tag: брза помош

Обид за самоубиство кај „Мавровка“, маж сака да скокне од зграда

Во тек е спасувачка акција на полицијата и Територијалната противпожарна единица на Град Скопје кои се обидуваат да спасат маж кој сака да скокне...

Со парите за новогодишно украсување општина Чаир купи две амбулантни возила...

Со парите за новогодишно украсување општина Чаир купи две амбулантни возила за Итната помош во Скопје.Се заблагодарувам на градоначалникот Висар Ганиу за високата општествена...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот