Tag: брзи тестови

Сорос и Гејтс ќе ја преземат фирмата за брзи ковид тестови

Конзорциум на инвеститори, предводен од Фондот за економски развој на Џорџ Сорос (СЕДФ) и Фондацијата „Бил и Мелинда Гејтс“, ќе финансира купување на британската...

Донација од брзи ковид тестови од Норвешка

На Воено-медицинскиот центар во Скопје денеска ќе биде предадена донација од брзи ковид тестови обезбедени од Кралството Норвешка.На примопредавањето на донацијата ќе присуствуваат министерката...

Брзи тестови за коронавирус од утре во Штип, Гостивар, Прилеп, Струмица...

Во пет здравствени институции во државава, од утре ќе се врши тетсирање за коронавирус со брзи антигенски тестови. Тестирања ќе се вршат во здравствените...

Тестирање со брзи антигенски тестови од денеска на шест пункта во...

Министерството за здравство информира дека од денеска на шест пункта во Скопје се врши тестирање со брзи антигенски тестови. Тестирањата се вршат во поликлиниките...

Почна примената на брзите тестови за Ковид-19

Почна примената на брзите тестови за Ковид-19, потврди за МИА д-р Виктор Исијановски, директор на Здравствен дом Скопје и член на Комисијата за заразни...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот