Tag: Брилијантин

Оливија Њутн Џон ги продава панталоните од „Брилијантин“

Актерката и пејачка Пливија Њутн Џон (71), најпозната по улогата во филмот „Брилијантин“ ќе продаде околу 500 свои предмети на аукција, а меѓу нив...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот