Tag: брима галуп

Истражување на Брима Галуп: Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2%, Коалицијата...

Политиките на СДСМ и претседателот Зоран Заев уште еднаш се потврдени и препознаени од граѓаните. Според истражувањето на реномираната агенција Брима Галуп, коалицијата „Можеме“...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот