Tag: британец

Британец ќе загинел во автомобилот поради освежувач за воздух

Многумина кои пушат цигари во автомобилот, често користат и освежувач за воздух, а тоа за еден Британец беше прилично трауматично искуство.Имено, тој на доста...

Британец е добитник на Евро-џекпот од 115 милиони фунти

Британец на националната лотарија во Велика Британија освои речиси 115 милиони фунти. Извлекувањето на џекпотот од „Евромилиони“ организирано е вчера, првиот ден на 2019...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот