Tag: британска амбасада

Британската амбасада донира опрема за Армијата во борбата против коронавирусот

Британската Амбасада во земјава денеска донираше опрема за Армијата за поддршка за нивното справување со ситуацијата со коронавирусот.Британската Амбасада на својот официјален Твитер профил...

Британска амбасада: Насилствата од 27 април мора да се истражат и...

Настаните во парламентот на 27 април беа насилни и заслужуваат детална истрага, со последователни постапки низ судски процеси, доколку е потребно.Важно е да се...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот