Tag: Британци

Два милиона Британци страдаат од долгорочен Ковид

Рекордни два милиона луѓе во Велика Британија страдаат од Ковид на долг рок, објави Канцеларијата за национална статистика (ОНС).Околу 3,1 отсто од британското население...

„Тајмс“: Германија сака да им забрани на британските патници влез во...

„Германија ќе се обиде да им забрани влез на британските патници во Европската унија, без разлика дали ја примиле вакцината против Ковид-19, пренесува денеска...

Европските гранични служби удираат печат на пасошите на Британците – се...

Политико, БриселГраѓаните на Велика Британија кои живеат во ЕУ треба да можат повторно да влезат во Шенген зоната без печат – но тоа не...

„Телеграф“: Претставници на ЕУ се сомневаат дека биле прислушувани од британските...

Претставници на ЕУ вклучени во преговорите за Брегзит се сомеваат дека биле прислушувани од британските тајни служби, тврди лондонски „Дејли Телеграф“.Сомнежот првпат се појавил...

Драматично предупредување на Британската влада: Внимавајте ако одите во Босна

Властите во Велика Британија ги предупредија граѓаните кои планираат да ја посетат БиХ на можност од терористиочки напад.Во предупредувањето на британската влада се наведува...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот