Tag: Брнз

Брнз: САД ја поздравуваат дискусијата за францускиот предлог во земјава

САД ја поздравуваат дискусијата во Северна Македонија за ревидираниот предлог за почеток на преговори, порача вчера вечер американската амбасадорка во земјава Кејт Мари Брнз.„САД...

Грковска-Брнз: Продолжува поддршката и соработката за унапредување на демократските процеси и...

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска денеска ја прими амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Мари Брнз,...

Ковачевски на средба со амбасадорката Брнз: Остануваме посветени на реформите и...

Соопштение за јавностПретседателот на СДСМ Димитар Ковачевски заедно со секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ, денеска се сретна со амбасадорката на САД...

Шекеринска и Брнс: Северна Македонија меѓу петте држави во кои се...

Министерката Радмила Шекеринска денеска присуствуваше на церемонијата по повод почнувањето на обуката на Лесната пешадиска баталјонска група сместена во касарната Јане Сандански во Штип,...

Маричиќ и Брнз разговараа за Извршната наредба на Бајден и борбата...

„Министерот за правда Бојан Маричиќ оствари средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави Кејт Брнз, на која беа дискутирани модалитетите за соработка во рамки...

Корупцијата, непотизмот и нефункционалните институции се проблем на Македонија

Американската амбасадорка во земјава Кејт Брнз денеска во обраќање на потпишувањето на договорот за грант меѓу Македонија и САД оцени дека земјава постигнала евидентен...

Заев-Брнз: Искажана поддршка за борбата против корупцијата, европските реформи и можностите...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев вчера на средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави во нашата земја, Кејт Брнз разговарале...

(ВО ЖИВО) Шекеринска и Брнз на промопредавање на американска донација за...

Изјави на министерката за одбрана Радмила Шекеринска и амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз по примопредавање на американска донација од 1.269 автоматски пушки М-4...

Брнз: Не може да има изговор за ваков акт на политичко...

Американската амбасадорка во Северна Македонија, Кејт Мери Брнз во објава на Твитер ги осуди насилствата во американскиот Конгрес во Вашингтон.-Благодарна сум за изразите на грижа и...

Амбасадорката Брнз во посета на компанијата „Алкалоид“

Делегација од Амбасадата на Соединетите Американски Држави предводена од Амбасадорката Кејт Мери Брнз ја посети фармацевтската компанијаа „Алкалоид“ АД Скопје, при што беа запознаени...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот