Tag: бројаница

Ватикан претстави „еБројаница“

Католичката црква ја претстави „еБројаницата“, најновата технолошка направа за верниците. Станува збор за „моден детал“ кој може да се носи како нараквица, а којшто се...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот