Tag: бруклин

Харден сака да оди во Бруклин или Филаделфија

Кошаркарот на Хјустон, Џејмс Харден, сака да го напушти клубот од Тексас.Претходно беше објавено дека тој доставил официјално барање за размена.Според новинарот на „Атлетик“,...

Попович застанува на чело на Бруклин?

Со разрешувањето на Кени Аткинсон, управата на Бруклин Нетс покрена сериозен прашалник за тоа кое ќе биде новото лице на клупата.„Мрежите“ веројатно ќе треба...

Шампионот Торонто му го нанесе на Бруклин петтиот последователен пораз

Тимот на Бруклин ноќеска загуби од Торонто на својот терен со 121:102 и го забележа петти пораз во низа во овој дел од сезоната...

Поранешниот претседател на Мексико, прифатил 100 милиони долари од Ел Чапо

Поранешниот претседател на Мексико, Енрике Пења Нието прифатил 100 милиони долари како поткуп од нарко босот Хоакин Ел Чапо Гузман, пренесуваат американските медиуми повикувајќи...

Македонски државјанин осуден на 17 години затвор во САД

Федералниот суд во Бруклин во петокот го прогласи македонскиот државјанин Џеваир Аметовски за виновен за измама и продавање лични податоци од украдени кредитни картички...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот