Tag: Бруно Кал

Меркел: Постојано не напаѓаат руски хакери

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека сајбер нападите од Русија толку зачестиле, што Германија мора да научи да ги третира како секојдневие, пренесува АФП.Таа,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот