Tag: бубрези

Филипче: Пациентите со трансплантирани бубрези се во добра здравствена состојба

Двајцата пациенти на кои им беше извршена трансплантација на бубрези се во добра здравствена состојба, информираат од од Клиниките за нефрологија и урологија информираа. Во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот