Tag: бугарско мнр

Бугарското МНР се огради од видеото на Џамбаски и го оцени...

Министерството за надворешни работи на Бугарија смета дека предизборното видео на европратеникот Ангел Џамбаски е несоодветно. Ова се нведува во соопштението по добиената белешка...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот