Tag: Будуќност

Младинците на ФК Вардар први на турнир во Сараево

Младинската екипа на скопски Вардар го совлада Будуќност од Подгорица (2:0), во финалето на Меѓународниот турнир за играчи до 17 години “Играј фудбал, живеј...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот