Tag: буково

Врнежи од снег во Крушево, Маврово и на планинските превои Буково,...

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози.Врнежи од снег има во Крушево, Маврово и на планинските превои Буково, Ѓавато и Стража,...

Целосен прекин на сообраќајот Крушево-Прилеп и Крушево-Демир Хисар

Сообраќајот на патниот правец Крушево-Прилеп и Крушево-Демир Хисар е во целосен прекин за сите видови на возила поради врнежи од снег, соопштија од АМСМ.Поради...

Снег на повеќе патишта, сообраќајот се одвива без проблеми

Сообраќајот на државните патишта се одвива  по наместа влажни коловози, додека во западните и југозападните делови од државата коловозите се претежно влажни.Врнежи од снег...

Поради магла намалена видливост на дел од патиштата

Намалена видливост поради појава на магла од 100 до 150 метри има на патот Куманово – Крива Паланка, од 50 до 70 метри на...

Сообраќајот непречено се одвива по наместа влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа влажни коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот