Tag: бум

Да го преживееме и овој економски бум

Ви пренесуваме дел од најновата колумна на Сашо Кокаланов за Призма:„Владата најави дека следната 2019 година ќе биде година на економски бум! Ние што...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот