Tag: Бунарџик

Почнува изградбата на фабрика за автомобилски делови во Бунарџик

Во Технолошко-индустриската развојна зона – Скопје 2 денеска ќе биде означен почетокот на изградбата на фабрика за делови за автомобили.Станува збор за нова инвестиција...

Германски „Герешајмер“ почна изградба на фабрика во Скопје

Германската компанија „Герешајмер“ денеска во Технолошко индустриската развојна зона Бунарџик ги постави темелите на новата фабрика за медицинска пластика.Ова е прва фабрика на германската...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот