Tag: Бундесбанк

Бундесбанк апелира: Не ги одбивајте лицата со руско потекло, пружете им...

Банките во Германија ќе мора да имаат мерка во спроведувањето на санкциите против Русија поради нејзината инвазија на Украина, изјави денеска функционер на Бундесбанк,...

Бундесбанк во Германија врати 675 тони злато

Германската централна банка објави дека успешно го вратила во земјата планираниот дел од странските златни резерви.Се работи за повеќе од 53 илјади златни плочи...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот