Tag: Бурхан Озбилици

Фоторепортерот што го сликаше и снимаше атентатот…

Неверојатна храброст во време на убиството на рускиот амбасадор Андреј Карлов во Анкара покажа фотографот на Асошиетед Прес (АП) Бурхан Озбилици чија камера остана...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот