Tag: бур калифа

Гром ја погоди највисоката зграда во светот Бурџ Калифа (видео)

„Највисоката зграда во светот Бурџ Калифа, која се наоѓа во Дубаи, денеска беше погодена од гром.Во текот на викендот Обединетите Арапски Емирати се зафатени...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот