Tag: бутарис

Бутарис: Договорот од Преспа мора да се почитува

ога имаш еден договор, очигледно е дека треба да се почитува, освен ако и двете страни се согласуваат дека постои проблем и треба да...

Бутарис: Прашањето за името излезе од колосек поради глупостите на политичарите

Според солунскиот градоначалник, Јанис Бутарис, на неодамнешната средба во Солун, македонскиот премиер Зоран Заев му ветил дека ќе го смени името на аеродромот и...

Заев на вечера со Бутарис во Солун

На својот официјален фејсбук профил премиерот Зоран Заев кој е во неофицијална посета на Солун објави фотографија на која е во друштво на солунскиот...

Премиерот Заев за новогодишните празници на гости кај солунскиот градоначалник Бутарис

Премиерот Зоран Заев за новогодишните празници ќе оди во Грција на покана на солунскиот градоначалник Јанис Бутарис, потврди владиниот портпарол Миле Бошњаковски на денешниот...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот