Tag: Бушар

Бушар по речиси една година успеа да помине коло на ВТА...

Поранешната петта светска тенисерка, Ежени Бушар денес во првото коло на турнирот во Окланд, Нов Зеланд, ја совлада Белгијката Кирстен Флипкенс со 2-0, по...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот