Tag: Бујар Нишани

Илир Мета избран за нов претседател на Албанија

Парламентот на Албанија го избра денес кандидатот на владеачката коалиција, Илир Мета, за претседател на државата откако власта се откажа од постигнување консензус со...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот