Tag: буџет на рм

Кривични пријави за издавање и за употреба на лажни документи

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.М. (59) од Тетово, осомничен за кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“, и против И.М.(38) од...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести, исплатата на минимална плата е во...

Лажни вести се информациите пласирани во дел од медиумите блиски до Никола Груевски, вистината е дека исплатата на минимална плата веќе е во тек,...

Приведени 24 лица за злоупотреби на субвенции

Во денешната акција на МВР и Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, се приведени 24 лица, поради сомнение дека направиле злоупотреба...

Царовска: Пензиите ќе си течат регуларно, без застој

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, денеска одговарајќи на новинарско прашање на прес-конференцијата, на која даде отчет за сработеното во ресорот во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот