Tag: Бјоркгрен

Бјоркгрен нов тренер на Индијана

НБА лигашот Индијана пејсерс го назначи Нејт Бјоркгрен за нов главен тренер на тимот.Четириесет и петгодишниот кошаркарски стручњак претходно беше дел од стручниот штаб...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот