Tag: Вадим Анањев

Неважечки пасош му го спаси животот

Според најновите информации на руското Министерство за одбрана, во авионот којшто се сруши во Црно море имало 92 патници и шленови на екипажот, меѓу...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот