Tag: вакцинација граѓани

Јоханис: Ако се вакцинираат сите, нема да има мерки во Романија

Романскиот претседател Клаус Јоханис денеска нагласи дека нема да бидат потребни нови рестриктивни мерки доколку се вакцинираат што повеќе граѓани.Јоханис верува дека Романија може...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот