Tag: Валентино Роси

Мотоциклизам: Маркез со победа ја „завери“ круната

На последната трка од овогодинешниот светски шампионат во мотоциклизам, во најсилната класа, Мото ГП, триумфираше Шпанецот Марк Маркез возач на „Хонда“, пред Французинот Фабио...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот