Tag: Валентин Зафиров

Одложено судењето на Богоевски, на рочиштето не се појавија Ахмети...

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети и Муса Џафери не се појавиа на рочиштето на кое го тужат екс разузнавачот Слободан Богоевски за навреда и...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот